„Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát.“
— Wass Albert
Kedves Látogató, szeretettel üdvözlöm honlapunkon. Feltételezem, hogy valamilyen indíttatásra már belekezdett a családfakutatásba vagy épp ezen gondolkodik. Felmenőink identitásának kutatása nagyon izgalmas és becses feladat. A levéltárakban felkutatható források mindenki számára elérhetők. Az anyakönyvekből megtudhatjuk hogy hívták felmenőinket, hol éltek, mivel foglalkoztak. Amennyiben az anyakönyvi iktatásnál további bejegyzések is bekerültek, megtudhatunk olyan apró részleteket is, melyek felfedik az őseink élettörténetét. Az anyakönyvek mellett további genealógiai forrásokból is lehet meríteni. Nem kizárt, hogy a mai digitális térben rátalál egy publikált családfára, ami továbbviszi a kutatásban.
Wass Albert idézetéből kiindulva, bármilyen is volt elődeink életútja, tiszteletet érdemelnek. Ezt jelenti a mi polgári társulásunk neve is PROAVITUS (latinul: őseink tisztelete).
Amennyiben segítségre van szüksége a kutatásban, vagy teljeskörű genealógiai szolgáltatást keres, szívesen állunk rendelkezésére.
Veres Klára
a PROAVITUS polgári társulás elnöke
Association of Professional Genealogists
tagja Etikai kódex
Czechoslovak Genealogical Society International
tagja és genealógiai kutatója Kutatók listája
Egyenesági felmenők diagramja, lentről felfelé haladva – szülők, nagyszülők, dédszülők, ükszülők stb.
Egyetlen ős leszármazottainak diagramja, általában apai ágon, leánygyermekek utódai nélkül
Egyetlen ős (házaspár) összes leszármazottainak diagramja, férfi és női ágon egyaránt
Az ősfa a legnépszerűbb genealógiai diagram. Az egyenesági felmenőink megduplázódnak minden nemzedékben, ami azt jelenti, hogy mindenkinek van 4 nagyszülője, 8 dédszülője, 16 ükszülője, 32 szépszülője stb. A genealógiai kutatás határait az szabja meg, hogy az adott településen mikortól vezették az egyházi anyakönyveket. A történelmi Magyarország területén ez az időszak a XVIII. század első fele, de település szerint változhat.
Nemes családok kutatásánal az anyakönyveken kívül léteznek egyéb források is, ennek köszönhetően a kutatás kitolódhat régebbi időszakra
A kutatás kiindulópontja a legrégebbi felmenő rendelkezésre álló anyakönyvi adatai.
A kutatás befejeztével az ügyfelünknek átadjuk a családfát és a kutatási zárojelentést (könyv vagy pdf formátumban), amelynek része az eredeti források bemutatása és listázása. Egy családtörténet mélységét az elérhető források szabják meg, miközben csak az egyértelmű és vitathatatlan tényekre alapozunk.
A genealógiai kutatás ára egyéni és több tényezőtől függ: a kutatás céljától, vezetéknév gyakoriságától, anyakönyvek terjedelmétől, a kézírás paleográfiai nehézsegeitől, utazási költségektől, illetékektől stb
Ajánlatkérését kérjük szíveskedjen erre az email címre küldeni: